نفس تالاب انزلی به شماره افتاد – نوای گلها

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: نفس‌های تالاب انزلی به شماره افتاده است.

کاظم دلخوش، در مراسم تجلیل از محیط‌بانان شهرستان در پناهگاه حیات وحش سلکه گفت: کار در محیط زیست سخت و حساس است و محیط بانان تلاش‌های جانانه برای حفظ عرصه‌های طبیعی دارند
خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس گفت: نفس‌های تالاب انزلی به شماره افتاده است.

کاظم دلخوش، در مراسم تجلیل از محیط‌بانان شهرستان در پناهگاه حیات وحش سلکه گفت: کار در محیط زیست سخت و حساس است و محیط بانان تلاش‌های جانانه برای حفظ عرصه‌های طبیعی دارند.

در این آیین مسئولان صومعه سرا بصورت نمادین به جمع آوری زباله پرداختند و با اهدای لوح تقدیر از محیط‌ بانان شهرستان صومعه سرا تجلیل شد.

وی حضور مسوولان را سبب دلگرمی کارکنان محیط زیست و محیط بانان دانست و افزود: محیط‌ بانان نیروهای خط مقدم سازمان حفاظت محیط‌ زیست هستند که از انفال طبیعی و تنوع زیستی کشور در شرایط کاری بسیار سخت دفاع و حفاظت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت تالاب نقش مهمی در اقتصاد منطقه و ساکنان اطراف دارد، افزود: برای نجات تالاب به عزم ملی نیاز است.

وی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در حوزه تالاب بسیار موثر دانست و ادامه داد: ورود بخش‌های خصوصی در دو عرصه گردشگری و احیاء تالاب باید با برنامه ریزی‌های درست انجام گیرد و در این راستا مجلس هم حمایت‌های لازم را خواهد داشت.

دلخوش خاطر‌نشان کرد: تالاب انزلی و بخصوص حوزه استحفاظی آن در شهرستان صومعه سرا حال روز خوشی ندارند و نفس‌هایش به شماره افتاده است.

حمزه عشوری رییس اداره محیط زیست صومعه سرا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی در شهرستان صومعه سرا داریم، گفت: کارکنان و محیط بانان این شهرستان در ‌پاسگاه‌های محیط بانی سلکه در پناهگاه حیات وحش سلکه واقع در ‌روستای هنده‌خاله، پاسگاه محیط بانی اسپند در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم واقع در روستای اسپند و پاسگاه محیط‌بانی سیاه درویشان در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم واقع در روستای سیاه درویشان به حفاظت از این مناطق میپردازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *