احضار سفیر آمریکا به وزارت خارجه پاکستان + رقیب بزرگ رونالدو؛ دیواری از اسلوونی! – نوای گلها

خبرگزاری تسنیم: «تهمینه جنجوعه» جانشین وزیر خارجه پاکستان، «دیوید هیلی» سفیر آمریکا را به وزارت خارجه این کشور احضار کرده و مراتب اعتراض خود را در خصوص بی‌توجهی یک دیپلمات آمریکایی و قتل جوان پاکستانی اعلام کرد
این دیپلمات آمریکایی به دلیل وجود قوانین ویژه دیپلماتیک بازداشت نشد و علیرغم بدرفتاری با پلیس پاکستان بلافاصله آزاد شد.

دیوید هیلی تصریح کرد: ما آماده‌ایم تا به تیم تحقیقاتی این حادثه کمک کنیم و در این خصوص با تمام توان همکاری خواهیم کرد.

روابط میان آمریکا و پاکستان پس از روی کار آمدن ترامپ و اتهام زنی او به اسلام آباد، با چالش‌های فراوان مواجه شده است.

گفتنی است «جوزف ایمانوئل» دیپلمات آمریکایی در حال رانندگی با خودروی خود بود که دو جوان پاکستانی را زیر گرفته و موجب مرگ یکی از آنان شد.

خبرگزاری تسنیم: «تهمینه جنجوعه» جانشین وزیر خارجه پاکستان، «دیوید هیلی» سفیر آمریکا را به وزارت خارجه این کشور احضار کرده و مراتب اعتراض خود را در خصوص بی‌توجهی یک دیپلمات آمریکایی و قتل جوان پاکستانی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: طبق کنوانسیون سال 1961، با دیپلمات آمریکایی که موجب قتل یک جوان پاکستانی شده مطابق قانون برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

این در حالی است که دیپلمات‌های آمریکایی پیش از این نیز سابقه قتل و کشتار مردم پاکستان به بهانه‌های گوناگون را داشته‌اند، ولی تاکنون برخوردی جدی با آنان صورت نگرفته است.

سفیر آمریکا نیز با اظهار تاسف شدید از قتل این جوان پاکستانی اعلام کرد: متاسفانه اقدامی که رخ داد یک حادثه ناخواسته بود و ما از این بابت متاسفیم.

——————-

ورزش سه: امروز رئال مادرید در شرایطی میزبان اتلتیکومادرید خواهد بود که نبرد دو غول شهر مادرید را باید جدالی برای نایب قهرمانی دانست
اما در این میان، نبردهایی درون میدان نیز برای فتح عناوین شخصی در میان خواهد بود. با گلی که دیشب تراشتگن برابر لگانس دریافت کرد، حالا اتلتیکومادرید با دریافت 14 گل مقابل 16 گل بارسا، شرایط بهتری برای کسب عنوان کمترین گل خورده دارد و اوبلاک در رویای جایزه زاموراست.

ورزش سه: امروز رئال مادرید در شرایطی میزبان اتلتیکومادرید خواهد بود که نبرد دو غول شهر مادرید را باید جدالی برای نایب قهرمانی دانست.

اما رقیب امروز اوبلاک، رونالدو است که در 9 بازی قبلی لالیگایی خود، در هر مسابقه میانگین 2 بار موفق به گلزنی شده و با زدن 22 گل، در تلاش برای کاهش فاصله 7 گله با لیونل مسی در صدر جدول گلزنان است.

رقیب بزرگ رونالدو؛ دیواری از اسلوونی!

اوبلاک در 8 دیدار از 11 جدالی که برابر رئال مادرید به میدان رفته موفق به ثبت کلین شیت شده اما فصل قبل و در آخرین حضور خود در برنابئو در لیگ قهرمانان، 3 بار مقابل رونالدو مغلوب شده است و در دیدار برگشت نیز یک بار این اتفاق رخ داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *